• baner

  Montaż klimatyzacji

  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

  Profesjonalnie i tanio

 • baner 2

  Montaż klimatyzacji

  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

  Profesjonalnie i tanio

 • baner 3

  Montaż klimatyzacji

  Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

  Profesjonalnie i tanio

Klimatyzacja do domu i biura

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór urządzeń klimatyzacyjnych do zastosowania w mieszkaniu, domu, biurze, restauracji, hotelu, sklepie, magazynie oraz innych obiektach. Nasi fachowcy doradzą najlepsze rozwiązania, a także zagwarantują profesjonalny montaż zakupionego klimatyzatora. Zapraszamy.

 

Komfort cieplny

Zespół cech mikroklimatu dający dobre samopoczucie człowieka określany jest mianem „komfortu cieplnego”. Najlepsze  warunki do pracy i funkcjonowania człowieka występują przy jednoczesnym spełnieniu następujących parametrów powietrza wewnętrznego:

 • temperatura: latem 23–26 °C; zimą 20–24 °C
 • wilgotność względna: 40–60%
 • prędkość cyrkulacji powietrza w strefie przebywania ludzi: 0,2–0,5 m/s

Jeżeli parametry te nie są zachowane, pojawia się uczucie duszności, parności lub przeciągu.

Warto zainwestować w klimatyzację

Tak nam się ostatnio dają we znaki upalne lata, że chyba nie trzeba już nikogo przekonywać o dobrodziejstwach wynalazku jakim jest klimatyzator. Nic tak nie poprawia samopoczucia człowieka jak świadomość, że przy temperaturze 30 stopni powyżej zera siedzi się w przyjemnym chłodku, gdy inni oblewają się potem. Zmieniający się na ziemi klimat, jego globalne ocieplenie, powoduje, że warto już teraz pomyśleć o tym, jak się przed tym ochronić. Przecież bez względu na pogodę musimy żyć i pracować. Nasze dane w komputerze muszą być zabezpieczone przed wysokimi temperaturami, a najlepszą ochroną jest sprawnie działający układ klimatyzacyjny. Klimatyzator typu pompa ciepła, działający w trybie grzanie lub chłodzenie, pozwala ci na komfort pomieszczenia nie tylko w lecie, ale również w zimie, gdy przy temperaturach zbliżonych do 0°C elektrociepłownia nie włącza ogrzewania, a ty nie możesz egzystować z racji panującego chłodu. Możesz uniezależnić się od tego i na pewno sprawi ci to ogromną satysfakcję.

Klimatyzator może spełniać wiele funkcji.

Chłodzenie

Jest to podstawowa funkcja klimatyzatora. Klimatyzator posiada precyzyjny układ regulacji temperatury pozwalający stworzyć warunki do jak najlepszego samopoczucia.

Ogrzewanie

Niektóre klimatyzatory (te pracujące jako pompy ciepła) umożliwiają również grzanie. Wówczas można cieszyć się idealną temperaturą przez cały rok bez względu na warunki zewnętrzne. Jest to przyjazna dla środowiska alternatywa wykorzystująca energię z zewnątrz do ogrzewania pomieszczeń.

Wentylacja

W większości przypadków funkcja wentylacji klimatyzatora pozwala tylko na mieszanie powietrza wewnętrznego. Tylko w niektórych urządzeniach klimatyzacyjnych: kompaktowych „windows” lub typu split, istnieje możliwość zasysania powietrza z zewnątrz przez specjalnie wykonany otwór połączony z jednostką wewnętrzną klimatyzatora.

Oczyszczanie

Wszystkie jednostki wewnętrzne klimatyzatorów wyposażone są w filtry powietrza, dzięki którym oziębione powietrze jest czystsze, wolne od zanieczyszczeń i przykrych zapachów. W zależności od potrzeb poziom filtrowania powietrza można regulować, dobierając odpowiedni filtr. Oczyszczanie powietrza to kluczowa sprawa nie tylko dla alergików.

Osuszanie

Podczas schładzania powietrza klimatyzator oszusza je, usuwając z niego nadmiar wilgoci i dając większe poczucie komfortu. Urządzenie automatycznie utrzymuje wilgotność powietrza na poziomie najbardziej odpowiednim dla organizmu człowieka. Należyty poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost pleśni.

Nawilżanie

Większość klimatyzatorów nie posiada trybu nawilżania powietrza wewnętrznego. Temu służą odrębne urządzenia zwane nawilżaczami, zaopatrzone w swoje własne źródło wody. Obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne pozwala na połączenie funkcji klimatyzatora i nawilżacza w jednym, co umożliwia osiągnięcie idealnych parametrów powietrza w pomieszczeniu klimatyzowanym, a co za tym idzie - zwiększenie poczucia komfortu. Klimatyzatory z "górnej półki" mają specjalny mechanizm nawilżający wbudowany w jednostkę zewnętrzną urządzenia. Pochłania on wilgoć zawartą w powietrzu na zewnątrz i przenosi ją do jednostki wewnętrznej. Tym sposobem do pomieszczenia wprowadzane jest w pełni nawilżone powietrze.

Partnerzy